Sonic branding voor Het Scheepvaartmuseum

2025-09-19

Sonic branding. Hoewel we vooral bekend zijn van onze museale audiotours, mochten we een tijdje geleden iets heel anders doen voor Het Scheepvaartmuseum in Amsterdam. Sonic branding gaat verder dan alleen een geluidslogo: het bepaalt hoe een instelling klinkt op alle contactpunten. In dit geval reikt ons werk aan de sonische identiteit ook tot de audiotours van het museum, die we blijven produceren.

Voor dit geluidslogo combineerden we klassieke viool met moderne elektronische klanken en human beatboxing. Zo verbinden we verleden en heden en vangen we wat het museum bijzonder maakt. Het geluidslogo laat horen waar het museum voor staat: een gastvrije thuishaven waar mensen en werelden samenkomen.

Speciale dank aan Het Scheepvaartmuseum voor de fijne samenwerking, en aan thonik voor het inspirerende ontwerp van de visuele identiteit, dat onze sonische aanpak mede vormde.

sonic identity, musea, Amsterdam, creative audio



Meer nieuwsright arrow